Ordu Flight Ticket

Ordu

Ordu

Ordu Karadenizin köklü şehirlerinden biridir. Şehrin tarihinin milattan önceki dönemlere dayandığı bilinmektedir. Bu tarihlerden günümüze Ordu; Kimmerler, Persler, Makedonlar ve Miletliler uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır. Daha sonra Karadeniz Pontus Devleti'ne ev sahipliği yapan Ordu, 1071yılında Alparslanın Anadoluya yürüyüşü ile Türklerin hükümranlığı altına girmiştir.

Karadeniz Bölgesi'nin etkileyici doğal güzelliklere ve tarihi yapılara ev sahipliği yapması bakımından yerli yabancı fazlasıyla ziyaretçi ağırladığı bölgelerindendir.

Ordu şehri

 

Ordu'da yıl boyunca düzenli olarak düzenlenen etkinlikler bulunur. Festivaller oldukça kalabalık ve eğlenceli geçmektedir. Ocak ayında Çambaşı Kar Festivali'ne, Temmuz ayında Perşeme Yaylası Festivali ve Vovsvos Şenliklerine, Mayıs ayında Mayıs Yedisi Şenlikleri'ne ve Uçurtma Şenlikleri'ne katılarak seyahatinizin daha renkli bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

 

ORDU GEZİ REHBERİ

 

Ordu Karadeniz Bölgesi'nin bilinen yapısı olan doğal güzelliklerin yanı sıra tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapması sebebiyle kültürel ve tarihi olarak da ilginizi çekecek yapılara sahiptir. Ordu Karadeniz'in en fazla ziyaretçi ağırlayan şehirleri arasındadır.

Boztepe

Ordu boztepe

Şehir merkezine yaklaşık 10 dakika mesafede bulunan Boztepe ziyaretçilerine 450 metre yükseklikten görülmeye değer bir Karadeniz manzarası sunuyor. Ordu şehir merkezinden teleferik ile de ulaşabileceğiniz tepede; birçok fast-food tesisi ve piknik alanları da bulunmaktadır

 

  

Taşbaşı Kilisesi

Ordu kilise

Ordu şehir merkezinde yer alan Taşbaşı Kilisesi 18500'lü yıllarda Rum Ortodoks Hristiyanları tarafından inşa edilmiştir. Bi süre Cezaevi olarak kullanıldığı da bilinmektedir. Taşbaşı Kilisesi Ordu'nun sık ziyaret alan yerlerindendir.

 

Yason Burnu

Ordu yason burnu

Ordu şehir merkezine yaklaşık yarım saat mesafede olan Yason Burnu yarımada şeklindedir. Arkeoloji tutkunlarının uğrak mekanları arasında yer alan Yason Burnu; etkileyici doğal güzelliklere de sahiptir. Tarihi bi kiliseye de ev sahipliği yapan Yason Burnu muhteşem görüntüsüyle seyahatinize eklemenizi tavsiye edebileceğimiz nadide noktalardan.

 

 

Wed
10.76°
Thu
13.42°
Fri
13.1°
Ordu
13 Apr Sat, Cloudy
12.83°
Sun
12.33°
Mon
12.73°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery