Samsun Flight Ticket

Samsun

Flights Arrivaling To Samsun
Sirnak - Samsun
May 31, 2024
2604.34starting from
Flights Abroad Departing From Samsun
Samsun

Karadeniz Bölgesi'nin yemyeşil doğası ve milattan önceki antik dönemlerden günümüze ulaşan kültürel dokusu ve tarihi yapılarıyla Samsun, yerli yabancı pek çok kesimin ilgi alanındadır. Şehrin ilk ismi Amisos'tur. Bölge Selçukluların himayesine girdikten sonra ismi Samsun olarak değiştirilmiştir.

 

 

Samsun Şehir Gezi Rehberi

 

Samsun Etkinlik 

 

Özellikle yaz aylarında ki Samsun ziyaretlerinize renk katmak için katılabileceğiniz etkinlikler de bulunmaktadır.Haziran ayında Samsun Gençlik Festivali ve Vezirköprü Kültür Sanat Doğa ve Turizm Festivali, Temmuz ayında Kapıkaya Doğa Sporları,  Motosiklet Festivali ve Vezirköprü Kültür Sanat Doğa ve Turizm Festivali Ağustos ayındaAkdağ Kültür ve Sanat Etkinlikleri'ne Kasım ve Aralık aylarında da Hamsi Festivallerine katılarak seyahatinizi daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

 

 

Samsun Onur Anıtı (Atatürk Anıtı) 

Samsun Atatürk Anıtı

Şehrin sembolü haline gelen Atatürk Anıtı Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsuna çıktığı parkta bulunmaktadır. Anıtın çevresinde istiklal mücadelesine dair figürlere rastlayabilirsiniz. Samsun Onur Anıtı halkın imece usulü oluşturduğu bütçeyle yaptırılmıştır.

 

Amisos Tepesi 

Şehrin ilk yerleşim yeri olarak bilinen Amisos Tepesi şuanki şehir merkezine yaklaşık 5-10 dakika mesafededir. Tepeye teleferik ulaşımı bulunuyor ve ziyaretçilerine eşsiz bir manzara sunuyor.

 

 

Bandırma Vapuru Müzesi 

Samsun Bandırma Vapuru Müzesi

Bandırma Vapuru Müzesi Mustafa Kemal Atatürk'ün Bandırma'dan Samsun'a gelirken kullandığı vapuru temsilen yapılmıştır. Müzede birinci elden Atatürk'ün yazışmalarını görebilirsiniz.

 

 

Amazon Köyü 

Samsun Kurşunlu Şelalesi

Antik dönemlerde daha iyi ok atabilmek için bir göğüslerini kesebilecek kadar savaşçı ruhlu kadınlarının yaşadığı bölge olarak bilinen Amazon Köyü, Amazon kadınlarının balmumu herkellerinin de bulunduğu sık ziyaret edilen bölgeler arasındadır.

 

 

Akdağ Kayak Merkezi 

Samsun şehir merkezine yaklaşık 15 dakika mesafede bulunan Samsun'un kış turizminin merkezi sayılabilecek Akdağ Kayak Merkezi, zemin  konusunda oldukça sağlam bir altyapıya sahip ve 6 kayak pisti bulunuyor. Konaklama yerleri de içeren Akdağ Kayak Merkezi eşsiz manzarası görülmeye değer.

 

 

 

 

Thu
15.06°
Fri
9.86°
Sat
11.09°
Samsun
19 May Sun, Cloudy
13.72°
Mon
11.51°
Tue
12.26°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery