Trabzon Flight Ticket

Trabzon

Flights Arrivaling To Trabzon
Istanbul - Trabzon
April 22, 2024
1046.24starting from
Zonguldak - Trabzon
April 26, 2024
3285.4700000000003starting from
Trabzon

Karadeniz Bölgesi'nin neredeyse en ünlü Şehri Trabzon yemyeşil doğası, tarihi zenginlikleri, kendine has gelenek görenekleri, nevi şahsına münhasır insanlarıyla her mevsim başka güzellikleriyle ziyaretçilerine unutulmaz bir seyahat sunuyor. Doğal güzellik tutkunlarına Trabzon'u ziyaret etmelerini etkileyici manzaralara göz atmalarını tavsiye ediyoruz.

 

 

 

 

Karadeniz’in sembol şehirlerinden biri olan Trabzon'da yıl boyunca şenlikler ve festivaller düzenleniyor. Trabzon seyahatinizi bu festivallere katılarak daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Hıdırellez Bayramı, Mayıs Yedisi Yürüyüşü, Şalpazarı Ağasar Kültür Şenliği, Çalkara Sultan Murat Yaylası, Soğuksu Şenlikleri, Karadağ Yaylası Şenlikleri, Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali, Geleneksel Turnalı Yayla Şenlikleri, Tonya Tereyağı Kültür ve Sanat Festivali

 

 

Ziyaretçilerine doğa, kültür, tarih ve gurme lezzetleri bir arada sunan Trabzon'un sık ziyaret edilen bölgeleri şu şekilde;

 

 

Sümela Manastırı

Trabzon'un Maçka ilçesi Altındere Vadisi'nde yer alan Sümela Manastırı milat sayılan zamandan günümüze uzun yolculuğuyla kayalıkların arasında bulunan görkemli bir dini yapı. Mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

 

Ayasofya Müzesi

Komnesos ailesi tarafından Bizans dönemi mimarisiyle 12. yüzyılda inşa edilen yapı 15. yüzyılda cami haline dönüştürülmüş 19. yüzyılda ise müze halini alarak ziyaretçilere kapılarını açmış.

 

Atatürk Köşkü

 

Avrupa mimarisi ile 1890 yılında Konstantin tarafından inşa ettirilen yapı şehre yukardan bakan manzarasıyla ziyaretçilerine harika bir manzara sunuyor. 1923 yılında devlet mülkiyetine geçen köşk Atatürk ziyaretlerinde konakladığı yer olmuş. Müzenin içerisinde tarihi mobilyaları ve Atatürk'ün özel eşyalarını görebilirsiniz.

 

 

Bedesten Çarşısı

 

15. yüzyılda Türk mimarisi ile inşa edilen Bedesten Çarşısı dört ayak üzerine oturtulmuş iki kattan oluşuyor. Çarşıda şehre özgü eşyalar ve yöresel yiyecekler bulabilmek mümkün.

 

Trabzon Kalesi

 

14. yüzyılda Fatih Sultan Mehmet'in şehri fethetmesinden sonra inşa edilen Trabzon kalesi Kalecik Mahallesi'nde yer almaktadır. Kale içinde farklı dönemlere ait çok sayıda idari ve dini yapı bulunuyor.

 

 

Uzungöl

Trabzon Çaykara ilçesinde yer alan Uzungöl sakinlik ve huzur arayanların en sık uğradıkları mekanlardan. Etkileyici manzarası sebebiyle ziyaretçi akınına uğruyor.

 

 

Vazelon Manastırı

 

Trabzon Kiremitli Köyü'nde ormanın içinde yer alan Vazelon Manastırı, ihtişamlı yapısı ve doğayla bütünleşen görüntüsüyle ziyaretçilerine etkileyici bir görsel şölen sunuyor.

 

 

 

Boztepe

 

Şehir merkezine 10 dakikalık mesafede yer alan Boztepe, Trabzon'u kuşbakışı görebileceğiniz noktalardan biri. Manzara tutkunlkarına Boztepe'ye uğramadan Trabzon seyahatlerini tamamlamamalarını tavsiye ediyoruz.

 

 

Çal Mağarası

 

Trabzon'un Düzköy ilçesinde yer alan Çal Mağarası, dünyanın en uzun ikinci mağarası olarak biliniyor. Nehrin çevresinde yemek yiyebileceğiniz restoranlar bulunuyor.

 

 

Thu
11.91°
Fri
11.26°
Sat
12.33°
Sun
12.29°
Mon
11.67°
Trabzon
16 Apr Tue, Sunny
11.65°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery