Erzincan Flight Ticket

Erzincan

Erzincan

Erzincan Doğu Anadolu Bölgesi ile Karadeniz Bölgesi sınırında yer alan aynı zamanda tarihi İpek Yolu güzergahı üzerindedir. 1939 yılında meydana gelen büyük deprem sonrası şehir tamamıyla yıkılıp yeniden inşa edilmiştir. Milattan önceki yıllara kadar uzanan geçmişiyle birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Erzincan doğal güzellikleri ve arkeolojik özellikleri ile yerli yabancı pek çok ziyaretçinin ilgisini çekiyor.

 

Erzincan şehir gece rehberi

 

 

Erzincan ne zaman gidilir

 

  

Erzincan seyahatinizi katılabileceğiniz etkinliklerle daha keyifli hale getirmeniz mümkün. Erzincanda yaz aylarında çeşitli etkinlik ve festivaller düzenlenir.  Seyahatinize renk katmak için katılabileceğiniz etkinliklerden bazıları; Nisan ayında Vali Recep Yazıcıoğlu Geleneksel Doğa Sporları Festivali, Mayıs ayında Kemâliye Uluslararası Doğa Sporları Şenliği ve Gökkuşağı Kültür ve Sanat Etkinlikleri, Haziran ayında Kemah Sultan Melik Kültür ve Spor Şenlikleri, Temmuz Ayında Doğa Kültür ve Tulum Peyniri Festivali,  Ağustos ayında Refahiye Bal Festivali ve Hıdır Abdal Sultan Şenlikleri olarak değerlendirilebilir.

 

Erzincan’da Gezilecek Yerler

Yemyeşil doğası ve tarihi dokusuyla Erzincan seyahatinizde görmek isteyebileceğiniz yerler;

 

Altıntepe Ören Yeri

Tarih öncesi çağlardan günümüze ulaşan en sağlam antik kentlerden biri olan Altıntepe Ören Yeri, Erzincan şehir merkezine yaklaşık 15-20 dakika mesafededir. Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu'nunilk yıllarında merkez bölge olarak kullanılan Altıntepe Ören Yeri surlarla çevrili  bir kent görünümündedir

 

Ergan Kayak Merkezi

 

Erzincan şehir merkezine yaklaşık 15-20 dakika mesafede bulunan Ergan Kayak Merkezi, Türkiye’nin en uzun teleferik tesisine sahip kayak merkezlerinden biridir. Erzincan şehir merkezinden otobüs seferleri de bulunmaktadır.

Erzincan ergan kayak merkezi

 

 

Kemah Kalesi 

Erzincan'ın Kemah ilçesinde bulunan kalenin geçmişi milattan önceki yıllara kadar uzanır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve hali hazırda sapasağlam durmaktadır.

 

 

 

Karanlık Kanyon

Erzincan karanlık kanyon

Erzincan Kemaliye ilçesinde yer alan Karanlık Kanyon dünyanın en büyük kanyonları arasındadır. Doğa sporcularının gözde mekanlarından diyebiliriz.

 

 

 

Girlevik Şelalesi

Erzincan Girlevik Şelalesi

Erzincan merkeze yaklaşık bir saat mesafede bulunan Girlevik Şelalesi ziyaretçilerine eşsiz bir manzara sunuyor. Yemyeşil görüntüsüyle ormanlık alanda bulunan Girlevik Şelalesi Erzincan ziyaretlerinizde mutlaka görmenizi tavsiye edebileceğimiz yerler arasında.

 

 

 

Erzincan
21 May Tue, Cloudy
12.45°
Wed
13.35°
Thu
15.61°
Fri
13.63°
Sat
13.75°
Sun
11.75°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery