Sivas Flight Ticket

Sivas

Flights Arrivaling To Sivas
Istanbul - Sivas
July 21, 2024
3395.6starting from
Sivas

Türkiye'nin Konya'dan sonra yüz ölçümü olarak en büyük ikinci şehri olan sivas oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. İsmini antik dönemlerden günümüze neredeyse değişmeden ulaştırabilmiş ender şehirlerdendir. Şehrin tarihi dokusu, Selçuklu döneminden günümüze ulaşan eserler oldukça dikkat çekicidir.

 

 

 

Kültürel zenginliği, tarihi dokusu, ışıl ışıl caddeleri, sıcak kanlı insanlarıyla oldukça kozmopolit bir şehir olan Sivas'ta yıl içerisinde özellikle yaz aylarında düzenli olarak düzenlenen etkinliklere katılarak seyahatinize renk katabilirsiniz. Yıldızeli – Banaz Pir Sultan Abdal Etkinliği, Uluslararası Kangal Köpek Festivali, Divriği Halk Ozanları Festivali, Yıldızeli Geleneksel Karakucak Güreşleri ve Hafik Kültür ve Turizm Festivali etkinliklerine katılarak seyahatinize renk katabilirsiniz.

 

 

Divriği Ulu Cami

Külliye şeklinde  Selçuklular döneminde inşa edilen Divriği Ulu Cami etkileyici taş işçiliğiyle öne çıkmaktadır. Eylül ve Mayıs ayında ikindi namazına 45 dakika kala caminin kapıları arasından sızan güneş ışıkları önce insan silüetine, sonra Kur'anı Kerim okuyan insan silüetine son olarak namaz kılan insan silüetine dönüşür.

 

 

Kongre Binası Atatürk ve Etnografya Müzesi

 

İstiklal Mücadelesi'nde oldukça büyük bir öneme sahip olan Sivas'ta 1919 yılında Milli Mücadele'nin Karargahı olarak kullanılan binasıdır. Ziyaretçilerine duygu dolu anlar yaşatan kongre binasında Mustafa Kemal Atatürk'ün çalışma ve dinlenme odaları Sivas Kongresi'nin gerçekleştiği günlerdeki hali hiç değişmeden ziyaretçilerine sunulmaktadır.

 

 

Eğri Köprü

 

Yaklaşık bin yıllık köklü geçmişe sahip Eğri Köprü Selçuklular tarafından Kızılırmak nehri üzerine inşa edilmiştir. O kadar sağlam bir yapıdır ki yapılışından günümüze hiç bir işlem görmemiş, sapasağlam durmaktadır.

 

Gökpınar Gölü

 

Sivas'ın Gürün ilçesinde yer alan Gökpınar Gölü etkileyici bir doğa harikası olarak ziyaretçilerine muhteşem bir görsel şölen sunmaktadır. yaklaşık 20-25 metre derinliği ve suyunun berraklığıyla günün farklı dilimlerinde oluşan farklı görüntüsüyle devasa bir akvaryumu andıran Gökpınar Gölü'nü ziyaret edilmeye değer buluyoruz.

 

 

Balıklı Kaplıca

 

Sivas'ın Kangal ilçesinde bulunan Balıklı Kaplıca sedef hastalığına, romatizmaya, egzamaya, iltihaplı sivilcelere ve sinir hastalığına iyi geldiği söylenmektedir. Tedavi edici olarak bilinen Garra Ruffa cinsi balıklar bulunmaktadır. Son olarak kaplıcanın suyunun böbrek rahatsızlıklarına da iyi geldiği kabul edilir.

 

 

 

Thu
20.92°
Sivas
19 Jul Fri, Cloudy
19.28°
Sat
14.89°
Sun
14.75°
Mon
16.6°
Tue
19.17°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery