Onur Air Flight Ticket

Onur Air

Onur Air

GÖKLERE YAZILAN 28 YILLIK BİR HİKAYE

 

Onur Air, merkezi İstanbul Atatürk Havalimanı olan ve düşük maliyetli taşımacılık hizmeti veren bir Türk firmasıdır. 14 Nisan 1992 yılında kurulmuş olan Onur Air, bu yıl Türkiye'de özel havayolu sektöründe öncü firma olarak kuruluşunun 28'inci yıldönümünü kutluyor.

Türkiye'de iç hat hava taşımacılığının 2003 yılında özel sektöre de açılmasının ardından iç hatlarda uçuşlara başlayan ilk özel  havayolu olan Onur Air, düşük maliyetli hava taşımacılığına yönelik tüketici talebinin etkisi ve tarifeli/tarifesiz uçuşlar düzenlenen üslerin açılmasıyla gelişimini sürdürmüştür. Günümüzde 1668 personel istihdam eden Onur Air, tamamı Airbus’tan oluşan 30 uçaklık filosuyla faaliyet göstermektedir. Onur Air, kuruluş yılı olan 1992’den bu yana 105 milyonun üzerinde yolcunun güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlamıştır. 

Onur Air, oldukça çetin ve konjonktürel iş ortamlarından birinde faaliyet göstermesine rağmen, vasıflı ve deneyimli personeliyle, her türlü sıkıntılı ve olumsuz koşulların üstesinden gelmeyi başarmıştır. Onur Air, her geçen yıl daha da güçlenmeye devam ederek ve sadece kendisi için değil aynı zamanda tüm sektör için de yüksek hedefler koyarak, Türkiye'deki özel havayolu sektörünün standartlarını yükseltmiştir. 

About Onur Air
Head Office:-
Year of foundation:-
Airplane Count:-
Flying Point Count:-
Flying Country Count:-